Wydrukuj tę stronę
09 Mar 2019

Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj jest druga niedziela miesiąca, dlatego zamiast nieszporów o godz. 15.10 będzie różaniec z wypominkami i o 16.00 Msza św. za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Również dzisiaj przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają ofiary na inwestycje przy parafii.

2. We wtorek liturgiczne święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

3. W środę wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego prezbitera i męczennika. O godz. 18.30 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i po niej Msza święta w intencji próśb i podziękowań.

4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązujące. W naszym kościele parafialnym będzie niedzielny porządek Mszy świętych. Poświęcenie ziela na każdej Mszy świętej. Nie będzie nieszporów. W Łapszach Niżnych i Ludźmierzu odpust, sumy równocześnie o godz. 11.30. Zachęcam do uczczenia tego święta strojem góralskim.

5. W piątek jako trzeci w miesiącu po wieczornej Mszy świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę świętego Jacka prezbitera, patrona naszej archidiecezji krakowskiej.

7. Do pomocy przy sprzątaniu kościoła na sobotę 17 sierpnia na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ulicy Kościuszki z numerów : 1, 7, 12 A 15, 27., dziękując zarazem wszystkim sprzątającym w dniu wczorajszym.

8. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o prasie katolickiej, która dostępna jest w stałym miejscu.